شبکه های اجتماعی

aparat

4 بیزینس آنلاینی که بدون هیچ پولی، میتوان راه اندازی کرد!

 • 25 دی 1396
 • 1904
 • 0

بستر اینترنت، فرصت بسیار خوبی برای ثروتمند شدن است. اینترنت به صورت خاصی زمین بازی را برای افراد زیرک، آماده کرده است. هر فردی می تواند با یک کامپیوتر ساده، یک کسب و کار پول ساز را آغاز کند، بدون اینکه هیچ تجربه فنی داشته باشد. لازم نیست بدانید چگونه یک وبسایت طراحی کنید، افراد و نرم افزار های مورد نیاز در هر کجا، فراهم است تا یک وبسایت همه چیز تمام را با کمترین زمان و هزینه ممکن آماده کنید. همچنین شما می توانید هر کجا می خواهید زندگی کنید و برنامه زمانی خاصی برای انجام کارهای کسب و کارتون ترتیب ببینید و به هر میزان که تمایل دارید، کار کنید.(بسته به رشدی که از کسب و کارتون انتظار دارید، کار کنید.)

هیچ تجربه راه اندازی کسب و کار و یا بازاریابی برای شما نیاز نیست، زیرا همه اینها در بستر وب به بهترین کیفیت برای آموزش، وجود دارد. این کسب و کار ها بهترین کسب و کارهایی هستند که می توان با هیچ سرمایه ای در سال 2018 آنها را راه اندازی کرد زیرا نه نیاز به پرداخت مالیات های هنگفت به دولت است، و نه کسی می تواند مانع انجام این کار شود.

و مزیت دیگر اینکه مانند کسب و کار های دیگر، شما به سرمایه زیادی نیاز ندارید. در حقیقت شما می توانید بسیاری از کار های کسب و کار خودتون رو بدون پرداخت ریالی، انجام دهید چون سرویس های رایگان فراوانی در این زمینه موجود است. به طور مثال شما می توانید با استفاده از وردپرس، یک وبسایت را به صورت آزادانه طراحی کنید. و این فقط نمونه ای از روش های راه اندازی یک تجارت الکترونیک بدون سرمایه است.

و حالا 4 راه برای کسب درآمد با کمترین هزینه و یا بدون هزینه را بررسی کنیم:

 • همکاری در فروش

اساس کار این نوع تجارت الکترونیک، فروش محصولات دیگران است، که به دو دسته محصولات فیزیکی و آنلاین دسته بندی می شود ولی از لحاظ سهولت کار، چندان تفاوتی ندارند.

برای مثال محصولی را که قصد فروش آن را دارید، در وبلاگ و یا وبسایت خود ارائه می دهید. هر محصول دارای یک لینک منحصر به فرد است که از طریق شریکی که برای خود در نظر گرفته اید، به حساب شما باز می گردد. فردی که بر روی لینک مختص به شما کلیک می کند، در واقع در حال واریز سود شما به حساب شما است که این کار از طریق سودی که از فروش محصول به دست می آورید، به حساب شما واریز می شود.

این سود بسته به شریکی که انتخاب می کنید، متفاوت است، اما از 20% تا 50% یا بیشتر در ایران متغییر است. همان طور که مشخص است، در این میان خطر کمتری شما را تحدید می کند و تقریبا هیچ سرمایه ای، مورد نیاز نیست.

از سایت های خارجی برتر برای این کسب و کار، می توان به آمازون و کلیک بانک اشاره کرد که از بهترین سایت ها در زمینه همکاری در فروش هستند. همچنین می توان وبسایت های داخلی در این زمینه را با یک سرچ گوگل، به سادگی پیدا کرد.

سایت کارتمیز دات کام نیز برای جلب رضایت همراهان محترمش، این سیستم را آماده کرده است که می توانید جهت اطلاعات بیشتر، اینجا کلیک کنید.

تمام چیزهایی که باید انجام بدهید این است که از طریق بازاریابی، مشتری را ترغیب به خرید محصول کنید.( از طریق شبکه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی، وبلاگ نویسی و یا هر روش دیگری که بتوان با استفاده از آن، محصول را به مشتری، معرفی کرد.)

و کار شما بعد از کلیک مخاطب بر روی لینک تمام می شود و تمامی کارها از جمله پشتیبانی و ارسال محصول به عهده شریک کاری شماست. تنها کاری که شما انجام می دهید این که از طریق روش های رایگان و یا شامل هزینه، محصول را به مشتری، شناسانده و او را ترغیب به خرید کنید.

 • وبلاگ نویسی

اگر شما علاقه و یا اشتیاق خاصی نسبت به موضوعی دارید و مدام در آن موضوع، در حال کسب اطلاعات هستید، شما برای پول ساختن از طریق وبلاگ نویسی، آمادگی خوبی دارید! با کمک وبسایت هایی مانند بلاگفا و بلاگر، می توانید کاملا رایگان وبلاگ خود را راه اندازی کنید. همچنین می توانید با تهیه فضای هاست و دامین، وبسایتی کم هزینه (زیر 50 هزار تومان)، راه اندازی کنید.

ممکن است تصور کنید که در وبلاگ نویسی، همه چیز در مورد نوشتن است، اما این موضوع فقط در آغاز شروع کار به این صورت است. شما می توانید از تصاویر، فیلم ها، لینک ها و ... در آن استفاده کنید که فضای کار شما را جذاب تر هم می کند. حتی می توانید اخبار و مقالات مرتبط با حوزه کاری خود را منتشر کنید و با وبلاگ های دیگر، لینک خود را تبادل کنید. شما می توانید ایده ها و خلاقیت خود را در تاثیرگذار تر شدن مطالب خود، به کار بگیرید.

چه محتوایی ارائه می دهید؟ همه چیز به دیدگاه و سلایق شما، بستگی دارد. شما می توانید ایده ها، نکات، خلاقیت ها، نظرات و ... خود را ارائه دهید و سعی کنید اطلاعات خودتون رو، به اشتراک بگذارید.

در این روش شما می توانید از راه های مختلفی، کسب درآمد کنید.

 1. استفاده از بنر ها و تبلیغات در وبلاگ یا سایت خود، به شما کمک می کند که به ازای تعداد بازدید و یا تعداد کلیک تبلیغات، مبلغی دریافت کنید. هر چه کلیک یا بازدید بیشتر شود، درآمد حاصله افزایش می یابد. از شبکه های تبلیغاتی مانند ای نتورک، صباویژن و... تبلیغات دریافت و در سایت خود درج کنید تا به صورت خودکار، درآمد شما محاسبه و به حسابتان، واریز گردد.
 2. همچنین با روشی که قبل از این با آن آشنا شدید، یعنی همکاری در فروش، محصول شریک خود را در وبلاگ خود قرار داده، و از طریق بازاریابی محصولات، کسب درآمد کنید. شما با این کار، با یک تیر، دو نشان زده اید چون هم در حوزه مورد علاقه خود، مطالبی را منتشر می کنید و کاری را که به آن علاقه دارید، انجام می دهید و هم اینکه از راه مورد علاقه خود، کسب درآمد هم می کنید. واقعا چه فرصتی از این بهتر!

و حالا به چند نکته برای یک وبلاگ نویسی مناسب می پردازیم تا مخاطبان بتوانند وبلاگ شما را، پیدا کنند و در آینده به وبلاگ شما، سر بزنند. این کلید موفقیت یک وبلاگ سود آور است.

 1. شما باید یاد بگیرید که چگونه مطالب مفید با جذابیت بالایی را ارائه دهید. اگر وبلاگ شما خسته کننده باشد و یا مطالب آن از جاهای دیگر، کپی شده باشد، کسی آن را نخواهد خواند و این یعنی عدم موفقیت کسب و کار شما!
 2. شما باید به صورت مداوم، مطالب خود را انتشار دهید چون افراد، تشنه مطالب جدید و به روز هستند. بنابراین بهتر است برنامه زمانی خود را طوری تنظیم کنید که مطالب، عکس ها و فیلم های آن موضوع، به طور مداوم به دست کاربرانتان برسد. شما می توانید بسته به زمان خود، یک پست در روز یا 3 پست در هفته منتشر کنید. این حالات، موثر ترین زمان بندی برای انتشار مطالب است.  هر برنامه ای که برای این کار انتخاب می کنید، همان را ثابت نگه دارید زیرا ارسال پست های نامنظم به معنی از دست دادن کاربران شماست و این یعنی شکست کسب و کار شما پس، سعی کنید آن را در خود به صورت یک عادت دربیاورید.
 3. در کارتان خود واقعیتان باشید و فیلم بازی نکنید! طوری رفتار کنید که مخاطب شما را دوست خود بپندارد و به شما اعتماد کند. اعتماد مشتری یعنی وفادار بودن به شما و خرید محصول های شما. پس هیچگاه سعی نکنید سر مخاطب خود کلاه بگذارید زیرا او باهوش تر از این حرف ها است و به سرعت آن را احساس کرده و اعتمادش را به شما از دست می دهد.

اعتماد مشتری = دوام و گسترش کسب وکار شما

اگر همه این کارها را انجام دهید، موتور های جست و جو مانند گوگل به سراغ سایت شما می آیند و شما را در اولین نتایج جست و جو های مرتبط قرار می دهند و بازدیدکنندگان انبوهی را به سایت یا وبلاگ شما، راهنمایی می کنند و این فقط به علت محتوای خوب، مفید و اختصاصی شماست.

شما می توانید وبلاگ خودتون رو در عرض یک ساعت و حتی کمتر ایجاد کنید. اما باید زمان زیادی برای پست ها و مقالات آن بگذارید تا بازدیدکننده های آن، رغبت به خرید از محصولات شما را داشته باشند. پس زمان زیادی برای نکات بالا در نظر بگیرید.

 • انتشار ویدئو

آیا تا به حال ویدئویی در یوتیوب تماشا کرده اید؟ این یکی از محبوب ترین سایت های جهان است که در آن بیش از 1 میلیارد نفر عضو هستند و هر روز بیش از صد ها میلیون ساعت، ویدئو های مختلف تماشا می کنند! این آمار واقعا حیرت آور است.

شما می توانید از این سایت برای درآمد اینترنتی خودتون، بهترین استفاده رو داشته باشید. شما در این مرحله قصد دارید ویدئو هایی بسازید که از سرتاسر ایران و جهان، آن را مشاهده کنند که این کار به تکنیک های مهمی نیاز دارد و در غیر اینصورت، ویدئوی شما تنها چند بازدید خواهد خورد!

باید از استراتژی اثبات شده برای به حداکثر رساندن بازدیدهای چند ویدئو به صورت منظم، پیروی کنید. شما می توانید محتوای مفیدی تولید کنید که مردم دوست دارند تماشا کنند. و این کار با هر حوزه ای، جواب می دهد.

شما میتوانید از طریق دریافت آگهی، درآمد کسب کنید. اولین گامی که باید انجام دهید این است که یک حساب در وبسایت یوتیوب ایجاد و آپلود فیلم های خود را شروع کنید. سپس در قسمت تنظیمات، تیک درآمد زایی خود را فعال کنید. اساسا شرکت گوگل این آگهی ها را در ابتدای ویدئوی شما به نمایش می گذارد و شما به ازای هر کلیک بازدید کننده روی تبلیغ، مبلغی را دریافت میکنید.کار راحتی است!

نکاتی برای ایجاد فیلم های حرفه (هیچ تجهیزات فیلم برداری و نرم افزاری گران قیمتی نیاز ندارید!)

 1. شما می توانید از گوشی هوشمند خودتون یا از یک دوربین فیلم برداری ساده استفاده کنید. اما باید اطمینان حاصل کنید که در محل فیلم برداری شما، همه چیز از جمله خودتان و محل اطرافتان کاملا روشن باشد و دیدن این ویدئو آسان باشد.
 2. همچنین دقت داشته باشید که صدای شما حتما ضبط شود و صداهای مزاحمی مانند صداهای ساخت و ساز، کولر و ... وجود نداشته باشند.
 3. از نرم افزار های ویرایش فیلم مانند Camtasia که آموزش های رایگان زیادی دارند استفاده کنید و عناوین مورد نظر رو در ویدئو قرار داده و ویرایش های لازم رو انجام دهید.

و از همه این نکات مهم تر، بهتر است ویدئوی شما ساده باشد و تمرکز بیشتری روی محتوا داشته باشد. محتوای مفیدی ارائه دهید و جذاب باشید. حتی می توانید از طنز هم استفاده کنید که تاثیر خوبی بر مخاطب دارد.

و برای گسترش دسترسی افراد، می توانید آن را در صفحه فیس بوک خود، توئیتر، وبلاگ خود، تلگرام، اینستاگرام، یوتیوب و دیگر کانال ها پست کنید. بگذارید همه بفهمند که شما در حال ویدئو مارکتینگ هستید!

علاوه بر آن، میتوانید از درآمد حاصله، برای جذب مجدد کاربران استفاده کنید و سود بیشتری کسب کنید. همچنین می توانید با جذب ایمیل بازدید کنندگان در لیست ایمیل خود، در آینده نیز محصولاتی را به آنها معرفی کنید.

 • محصولات دیجیتالی (غیر فیزیکی)

شما وقتی کسب و کار آنلاین دارید، لازم نیست صرفا محصولات فیزیکی را به فروش برسانید، بلکه محصولات دیجیتال یکی از ساده ترین و سریع ترین روش های کسب درآمد هستند. بجز روش همکاری در فروش، روش دیگری هم هست که من شخصا عاشق آن هستم و آن تولید محصولات دیجیتال است.

فرمت های محبوب فایل های دیجیتال عبارتند از:

 1. صوتی: مانند یک سمینار ضبط شده، مصاحبه، دوره آنلاین و عناوینی دیگر از فایل های صوتی
 2. ویدئویی: یک وبینار ضبط شده، دوره تصویری، مصاحبه و ...
 3. متنی: مانند یک کتاب الکترونیکی، کتابچه های راهنما و سایر موارد

در هر یک از این موارد شما می توانید خلاقیت به خرج دهید و محصولات مفید و جذاب ارائه دهید و مشتری را راضی نگه دارید.

اهمیت ندارد که شما کدام مورد را برای کسب و کار خودتان انتخاب می کنید. شما وقتی این کسب و کار را برای خود انتخاب می کنید، شما به نوعی درآمد می رسید که شب و روز پول به حسابتان واریز می شود و همه می توانند 24 ساعته از خدمات شما استفاده کنند. کار مهم دیگری که باید انجام دهید این است که در دوره های زمانی مختلف، به بررسی محصولات و موضوعات پر مخاطب بپردازید و سعی کنید با دنیا، به روز شوید تا بتوانید موفق تر باشید.

تمام نکاتی رو که یاد گرفتید، در کنار هم استفاده کنید تا بتوانید موفقیت بیزینس خودتان را، تضمین کنید.

یک نکته مهم دیگر این است که قرار نیست شما همیشه یک نوع از کار ها را انجام دهید، بلکه قرار است شما با یک مورد شروع کرده و آن را یاد بگیرید، سپس تا جایی که امکان دارد جریان های جدیدی را نیز به آن اضافه کنید. این امر درآمد شما را افزایش خواهد داد.

بسیارخوشحال می شویم بعد از مطالعه این مقاله، نظر خودت رو در پایین همین صفحه قرار بدی تا سایر دوستان هم از ان استفاده کنند.

مقالات مرتبط با این موضوع:

 

4 بیزینس آنلاینی که بدون هیچ پولی، میتوان راه اندازی کرد!

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
logo-samandehi